Assassin’s Creed Mirage 6 Haziran’da iPhone ve iPad’e geliyor

Oyunun mobil platformlarda sunulması, serinin hayranları için büyük bir heyecan kaynağı. Assassin’s Creed Mirage, zengin grafikleri ve sürükleyici hikayesi ile mobil oyun deneyimini yeni bir seviyeye taşımayı vaat ediyor.

UbisoftAssassin’s Creed serisinin yeni oyunu Mirage’ın 6 Haziran’dan itibaren iPhone ve iPad için indirilebilir olacağını duyurdu. Oyun, ilk olarak geçen yıl ekim ayında konsol ve bilgisayarlar için piyasaya sürülmüştü ve şimdi ise ilk kez bir ana seri Assassin’s Creed oyunu mobil platformlara taşınıyor. Ubisoft Sofia ekibinin dokunmatik ekranlar için oyun kontrollerini yeniden tasarlayarak rahat ve etkileyici bir oyun deneyimi sunmak için büyük çaba sarf ettiği belirtildi.

Assassin’s Creed Mirage 6 Haziran’da iPhone ve iPad’e geliyor

Mirage, Assassin’s Creed serisinin yaklaşık iki on yıldır devam eden uzun soluklu hikayesinin en yeni üyesi. Oyun, mobil cihazlarda zengin grafikler ve sürükleyici bir hikaye sunarak kullanıcılara benzersiz bir deneyim vaat ediyor. Geçen yıl Eylül ayında Apple’ın iPhone 15 etkinliğinde ilk kez gösterilen Mirage, “gelecek yılın başlarında” piyasaya sürüleceği sözü verilmişti ancak bu plan tam olarak gerçekleşmedi. Diğer oyunlar belirtilen zaman çizelgesine uygun olarak piyasaya sürülürken, Mirage‘ın piyasaya sürülmesi WWDC 2024 ile aynı zamana denk getirildiği için gecikti.

Oyun, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile birlikte M1 ve daha yeni yonga setine sahip tüm iPad’ler ile uyumlu olacak. Şu ana kadar M-serisi Mac’lerle uyumluluğu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Mirage, şimdiden ön siparişe sunulmuş durumda; yani indirme butonuna şimdi basabilir ve oyun 6 Haziran’da erişilebilir olduğunda otomatik olarak indirilecektir. Oyun ücretsiz olarak indirilebilirken, uygulama içi satın alımlarla tam sürümün kilidi açılabiliyor. App Store’da şu anda oyunun 10 Haziran’da erişilebilir olacağı gösteriliyor, bu durumun Apple tarafından bir hata olup olmadığı ise henüz net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir